A kisbaba mikor a világra jön, a körmei nagyon hosszúak. Miközben majd végig puszilgatod egyesével a kis ujjait, figyeld meg milyen hosszúra nőttek a bent töltött hónapok alatt.
Miért kell levágni a körmét?
Mind a kettőtök számára fájdalmat okoz. A kisbabád, mikor éhes, a kezeivel fogja dörzsölni, karmolni az arcát, a száját. Ha túl hosszú a kis körme, össze fogja karistolni a kis bőrét. Szoptatás közben a melleidet sem fogja kímélni, téged is összekaszabolni, ami nagyon tud fájni. Amint lehet, le kell vágni neki és mivel gyorsan nő, erre elég gyakran fog sor kerülni.
Mikor lehet először levágni a körmeit?
Az első körömvágással várni kell, mert a vékony kis körömlemezek szinte hozzá nőttek a bőrhöz. Magától, szépen lassan majd elkezdenek elválni és felfelé kunkorodni. Nagyon óvatosan kell ollóval elkezdeni formára vágni, érdemes először inkább hosszabbra hagyni, másnap újra vágni rajta keveset.
Mivel érdemes? Ollóval vagy csipesszel?
Remegő kezű anyukákhoz szólók: Nyugalom, nem tudod megvágni a kis kezét, ha jó babaollót veszel. A babaolló legyen hajlított, lekerekített végű (szúró, bőrvágó ollót, amíg nem vágsz biztos kézzel semmiképp se használj) és vékony. Szívvel, szeretettel merem javasolni a Chicco körömvágó ollót. Lassan 4 éve használjuk, sosem vágtam meg (szerencsére) a gyerekek kezét, nagyon könnyen kezelhető és strapabíró.
Mikor a legkönnyebb, hogy ne ordítson a baba?
Én szoptatás után/ közben vágtam le a körmeit a gyerekeknek, mikor már nem tartották ökölben és kellőképpen ellazultak. Nem kellett attól félnem, hogy elkapják a kezüket. Egy bevált módszert találtunk, ami mindenkinek kényelmes lett.