Anyatejes táplálásnál mit érdemes megvenni?
Egy darab mellszívó készüléket hasznos elvinni a korházba, mert a tej beindulása nem mindig zökkenőmentes. Császárszülésnél még lassabban indul el, mert az információ késik, hogy: Megszületetett a kisbabám, szeretném etetni. Ha a tej elindult, akkor hasznos utólag beszerezni különböző mellápoló szereket. Bimbóvédőt, bimbóvédő krémet, melltartóbetétet, melltörlő kendőt, tejtároló zacskót.
Tejtermelődés mitől függ?
Az első és a legfontosabb a lelkiállapot, amire nem szoktak olyan nagy hangsúlyt fektetni. Pedig igenis nagyon fontos. Teljesen természetes dolog az, hogy az anyuka szeretné szoptatni az újszülött gyermekét, és ha nem sikerül egyből, akkor egy belső szorongás és egy megfelelési kényszer alakul ki, mert például biztos éhes még, nem ízlik neki, nem kell neki a mellem…és sorolhatnánk még hosszasan.
Minél nyugodtabb, minél csendesebb környezetben álljunk hozzá a szoptatáshoz és ne csak a babára figyeljünk, hanem saját magunkra is. A második említésre méltó, hogy ilyen „adottságokkal” rendelkezünk. Befelé forduló bimbó, könnyen zárodó tejcsatorna okozhat nehezebb tejtermelődést.
Elegendő folyadék bevitel!
A szoptatós kimamáknak ajánlott a napi 3 liter folyadék fogyasztása, hogy a tejtermelődés megmaradjon és hogy a kisbabának ne legyen túl sűrű az anyatej. Ha a baba arcán apró, pici, fehér foltok jelennek meg, akkor az annak a jele, hogy szerencsére jó sűrű és tartalmas az anyatej. De, ha túl sűrű, akkor ingerelni fogja a kicsi hasát és poffadást okozhat neki, mert nehezebben tudja majd megemészteni.
Érdemes gyakran a tej "minőségét" is ellenőrizni. A lefejt tejet tartsuk a fény felé, és ha túl átlátszó, akkor sajnos az anyatej híg, ezzel a kicsi nem fog jól lakni. Az anyukának változtatni kell az étrendjén ahhoz, hogy a tej újra kellően tápláló legyen.
Odafigyeléssel és megfelelő táplálkozással sokat segíthetünk önmagunknak a szoptatásban.
Az alábbi kép megfelelően szemlélteti, hogy mennyit eszik egy újszülött baba: 1-2 napos baba cseresznye mennyiség/etetés, 3-4 napos baba dió mennyiség/etetés, 5-6 napos baba barack mennyiség/etetés, 7 napos baba - tojás nagyságú mennyiség/etetés
A mellszívó készülék nagyon fontos az anyukák életében, főleg a kezdeti időszakban. Már a korházba is fontos lenne a kismamáknak magukkal vinni, mert ha a tejtermelődés nem indulna el, akkor a mellszívó készülékkel könnyebben lehet stimulálni.
Akciós mellszívó készükék:
MIRE ÉRDEMES ODAFIGYELNI?
1. Nagymellű hölgyeknek fontos, hogy olyan mellszívó készüléket válasszanak, aminek a tölcsér mérete vagy eleve nagyobb méretű vagy a késűbbiekben vásárolható hozzá. Azért fontos, mert ha nem megfelelő a tölcsér mérete, akkor nem tapad eléggé rá a mellre, kicsi a vákum képződés és nem fog elindulni a tej. (Pl. Lansinoh elektromos és kézi mellszívók rendelkeznek kétféle tölcsér mérettel is)
2. Ha nem érezzük elég erősnek a vákumképződést, akkor érdemes enyhén vizesen összeszerelni a mellszívót, mert akkor szorosabban zár a szelep rész.
3. A bimbók megfelelő ápolása és a lehetséges sérülések megelőzése bimbóvédő krémmel és bimbóvédő sapkával. Bimbóvédő krémből olyat érdemes választani, amit szoptatás előtt nem kell lemosni.
4. Azoknak az anyukáknak, akiknek szoptatás alatt a másik mellükből folyni szokott a tej, érdemes használni tejfelfogó kagylót.
5. Nyugodt környezet! Például egy jó vígjáték közben, ami megnevettet minket és boldogság hormont termel, kezdjük el a stimulálást és utána a mellszívást!
Remélem tetszett az oldalunk! Szeretnénk megajándékozni, hogy ellátogattál hozzánk!
Használd fel az exclusív 10% kedvezményes kuponkódodat, amit érvényes minden babaágyneműre, matracvédőre, babaplédre, babafészekre és szoptatós párnára :-)
A kuponkód: 9honap
Termékeink az alábbi képekre kattintva érhetőek el: