Hogyan kell helyesen szoptatni?
Hogyan kell helyesen szoptatni?
A szoptatás sikeressége függ-e az etetés alatt felvett testhelyzettől, szoptatási pozíciótól? Hogyan befolyásolja a tejtermelődést a szoptatási idő és a szoptatás gyakorisága? Érdemes-e beszélni szoptatási tanácsadóval? És még sorolhatnám a kérdéseket.
Szoptatós anyukáknak érdemes-e, javasolt egyéni étrendet követni? Bizonyos ételeket kerülni? Milyen nehézségekkel lehet találkozni szoptatás alatt?
Vajon mindenki tud szoptatni? Utána jártunk, saját élményeimet, tapasztalataimat is megosztom most veled!

Tejbelövellés és tejleadó reflex: Mi a különbség?
Az anyaság egyik legcsodálatosabb és egyben legösszetettebb része a szoptatás. A szoptatás folyamata során két kulcsfontosságú jelenség játszik szerepet: a tejbelövellés és a tejleadó reflex. Bár a két fogalom szorosan kapcsolódik egymáshoz, fontos megérteni a különbségeket közöttük.

Tejcsatorna elzáródás – megjárni a poklok poklát
Tejcsatorna elzáródás…milyen semmit mondó szavak voltak egészen addig, amíg nem tapasztaltam meg a saját bőrömön, hogy milyen kínokkal jár. Ha eddig nem volt, kívánom, sose legyen. Ha pedig éppen küzdesz, mihamarabb érjen véget.

Igény szerint szoptassunk vagy 3 óránként? Melyik jobb a babának?
Igény szerint szoptatás vagy három óránként? Egy arany szabály van: Úgy szoptass és etesd a kisbabádat, hogy az mind a kettőtöknek jó legyen. Ha boldog anya, akkor a boldog a baba is és kiegyensúlyozott.

Mi az anyatej összetétele és miért annyira tápláló?
Az anyatej egy csoda, minden szempontból. Szinte, mint egy élő organizmus változik, alkalmazkodik a gyermeked igényeihez. Hogy képes erre a szervezeted?

Hogyan kell tárolni az anyatejet?
Az anyatej tárolása függ attól, hogy szobahőmérsékleten, hűtőben vagy fagyasztóban tartod-e.
Az anyatej minden cseppje aranyat ér kisbabádnak! Pár egyszerű dologgal mindig minőségi tejet fogsz tudni adni a kicsidnek! Hogyan kell felkészülni az anyatej tárolására, az anyatej felolvasztására és felhasználására?

MIért fáj a szoptatás? 2.rész
Szoptatni egy újszülött kisbabát, aki csak pár órás. Fogni a karjaidban azt az aprócska kis csomagot, látni a kis ujjakat. Érinteni a bőrét.
Érezni ahogy dobban a kicsi szíve. Nézni, ahogy mély alomban szenderedve veszi a levegőt...leírhatatlan érzés. Maga az élet értelme, ajándéka. Ebben a milliőben elkezdődik a szoptatás is.

MIért fáj a szoptatás?
Miért fáj a szoptatás? Fáj egyáltalán? Vagy csak az elején? És ha nem is fogok tudni szoptatni? Programozott császár lesz, azt mondták, akkor nagy eséllyel nem is lesz tejem…csak a leggyakoribb kérdések és válaszok, amiket az évek alatt a vásárlóinktól hallottam.

Szoptatási és anyatejtárolási segédlet
Miért olyan fontos az anyatej és miért jó minél több ideig szoptatni a kisbabát?
Az anyatejben lévő vitaminok és tápanyagok segítenek abban, hogy gyermekünk szervezete ellenállóbb legyen a betegségekkel szemben, mert a kisbabák immunrendszer nélkül jönnek a világra.
Azoknál a babáknál, akik anyatejet kapta legalább fél éves korukig, kisebb százalékban fordul elő légzőszervi megbetegedés. Koraszülött babák esetében még fontosabb szerepet tölt be a tej, mert a tüdő fejlődik ki legkésőbb. A baba azt eszi, amit az anyuka, ezért az anyukának is oda kell figyelniük a táplálkozására. A terhesség ideje alatt a szakemberek napi 5 étkezést, illetve a terhességi szakasznak megfelelő mennyiségű folsav, cink, B6-, B12-, C- és D-vitamin bevitelét javasolják.