Szeretnék tiszta szívből gratulálni leendő kisbabád érkezéséhez! Egy csodálatos utazás veszi kezdetét, hosszú várakozással! Az első baba érkezésénél a legnehezebb feladat eldönteni, hogy mire van szükség és mi az, amit ráér esetleg később is beszerezni.
Mi kell vajon a babának és mi fontos a mamának? Nagyon sok anyuka érkezett hozzánk tanácstalanul. Hol érdemes kezdeni egy végeláthatatlan folyamatot?
Szeretnék abban is a segítségedre lenni, hogy a korházba mit érdemes vinni!
Két bőröndöt kell össze állítani – függetlenül attól, hogy programozott császárra készültök vagy természetes szülést terveztek, mert az egyik pakk a szülőszobára kell majd a másik már a korházban töltött napokra! Az összeállítás esetenként változhat, de érdemes elolvasni mindenképp!

Kórházi kelengye a szülőszobára – kispakk:
- Papucs
- wc papír, nedves törlő
- antibakteriális törlő
- pohár, szívószál
- apró rágcsálni való, szülés előtt már nagyon nem lehet enni – akár fehérje szelet
- innivaló
- törülköző
- textilpelenka – hátfájáshoz borogatáshoz – a korházakban általában nagyon meleg a víz, ami a csapból folyik, így könnyen megoldató vajódás közben a borogatás
- töltő
- Apás szett – minden esetben jó, ha van a csomagban
Kórházi kelengye, szülés után 2-3 napra - nagypakk:
- törülköző 2 db
- korházi betét, sok és jó nagy legyen: szülés után elkezdődik a méh összehúzódás, elkezd a méh tisztulni. Nem kell megijedni, sok vérrel jár majd, akár egy hónapig is tarthat. Természetesen egyre kevesebb jön majd.
- Eldobható alsó: inkább nagyobb méretet vásárolj, hogy minél kényelmesebb legyen, sehol ne nyomjon! Ebből is több darabot vigyél magaddal, minél gyakrabban érdemes cserélni!
- Papucs! – Inkább egy- két számmal nagyobbat vigyél, mert ha véletlenül császárszüléssel fogsz mégis szülni, akkor nagyon megdagad majd a lábfejed és nem fog bele férni a lábad! (Saját tapasztalat - a nagy mamut lábfejem sehogy sem fért bele a papucsomba J )
- SZÍVÓSZÁL – a szívószál a legjobb barátunk, kicsit akadozott lesz a mozgás, szülés után és folyamatosan, sokat kell majd inni! Amúgy is INNI – INNI- INNI!!!
- Szoptatós hálóing, 2 db, de nem baj, ha több
- Szoptatós melltartó, minimum 2 számmal nagyobbat vegyél
- Bimbóvédő: Nagyon jól jön, abban az esetben, ha nem áll ki eléggé a bimbó. Ezt nagyon egyszerűen meg lehet állapítani! Ha kemény a bimbód, túl lóg-e vagy legalább végig ér-e az ujjadon, mikor összecsíped? Ha nem, akkor jobb, ha viszel magaddal, inkább kisebb méretet, mert az újszülött kisbabád is jobban rákap majd, könnyebben tudja majd szívni! Utólag, szépen fokozatosan egyre jobban kifelé fog állni a folyamatos vákuum hatására!
Tökéletes példa vagyok ismét: Nem állt ki egyáltalán, csak bimbóvédővel sikerült nekünk is! Ha nem tettem fel, nem tudta szívni sajnos!
- Textilpelenka: ez egy igazi multi funkciós eszköz lesz a korházban eltöltött napok alatt J
Mikor a tej belövell majd, borogatásra nagyon jól lehet használni! Honnan lehet tudni, hogy belövellt a tej? Háromszor akkora lesz a melled, kőkemény lesz, és sajnos fájni fog egy kicsit! Meleg vizes borogatást rá, masszírozd fel, és utána kezd el szívni mellszívóval vagy tedd rá a babát!
- A kisbabádnak: Textilpelenka, pelenka, popsitörlő, kiskesztyű, kissapka, kisruha
Kórháza válogatja, hogy mit adnak és mit nem, inkább felsoroltam mindent!
Záró akkordként javaslom, hogy töltsd fel a fagyasztót ennivalóval! Sok-sok finom étellel, hogy amikor megszületik majd a kisbabád és örülsz annak, hogy élsz, ne a főzéssel teljen az a kicsi pihenőidő <3
Remélem tudtam segíteni! Boldog készülődést és várakozást kívánok!