Miért jó a kókusz matrac?
- A kókusz matrac keményebb a hagyományos szivacs matracokhoz képest. Nem süpped bele a kisbaba, így tökéletesen tartja a baba gerincét.
- Légáteresztő
- Antiallergén
- Környezetbarát, természetes anyagból készül.
A kókuszmatrac fogalmazzunk úgy, hogy él. Nagyon jó a légáteresztő hatása és nagyon magas nedvszívó képessége. Ha tehát a matracra egy sima PEVA anyagból készült gumi lepedő kerül pisi fogóként- felülről valóban nem kap nedvességet, de minden szobának van páratartalma és kevesen figyelnek arra oda, hogy mennyi az annyi? Kisgyerek szobájában 60-70% a megfelelő páratartalom.
A PEVA anyag nem engedi lélegezni és szellőzni a matracot, ezért a pára le csapódik és a matrac beszívja…így fog tönkre menni a kókuszmatrac. Dohos és penészes lehet tőle.
Nem egy alkalommal futottam bele olyan beszélgetésbe mikor a kismamák matracot kerestek, hogy: Nem szeretne venni kókusz matracot, mert az büdös. Volt olyan is, aki bátor volt és ketté vágta a matracot...elég volt csak hallani, hogy mit látott. Külön élet volt benne.
A kókusz matracot gyakran érdemes kivenni a kiságyból, oldalra állítva hagyni szellőzni. Forgatni másik irányba, alsó oldalt a felülre és keresztbe. Ezzel elkerülhető, hogy a kókusz matrac egy idő után deformálódni kezd, kicsit megsüllyed a felület, ahol a kisbaba a legtöbbet alszik.
Nyáron nyugodtan ki lehet tenni a napra, hogy szellőzzön. A huzatot nem érdemes le venni, mert nagyon nehezen jön le és még nehezebben megy fel. Át is lehet akár zuhanyozni, de azt szigorúan csak akkor, ha 40°C-os kánikulát mondanak. Mert nagyon sok vizet tud felszívni és sok ideig tart, amíg teljesen kiszárad!
Ha mindezekre oda figyelsz, akkor a leendő kókusz matracodon, lehet még az unokád is jókat fog aludni <3
Számunkra nagyon fontos a minőség – csak olyan matracvédőt készítünk, ami légáteresztő. A pamut anyag a kisbabát óvja az alsó, vízhatlan réteg a matracot. Kókuszmatracra természetesen használható!